Структура закладу


Комунальний заклад культури

«Міська бібліотека для дорослих» 

Криворізької міської ради


Комунальний заклад культури “Міська бібліотека для дорослих” Криворізької міської ради створено рішенням Криворізької міської ради від 30.06.1999 року № 224 на базі Централізованої бібліотечної системи для дорослих, яка була створена у місті Кривому Розі у 1979 році.

До складу закладу входить Центральна бібліотека та 25 бібліотек-філіалів, які розташовані по всій території міста.

Центральна бібліотека має основні структурні підрозділи:


1. Адміністрація;

2. Методичний відділ;

3. Відділ формування фондів;

4. Відділ обслуговування;

5. Інформаційно-бібліографічний відділ;

6. Юнацький відділ та відділ мистецтв;

7. Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів.1. Адміністрація


Адреса: 50027 пр. Гагаріна, 27а (Саксаганський район)

Директор: Фещенко Інна Олександрівна

Режим роботи: з 08.30 до 17.00, обідня перерва: з 12.30 до 13.00

Вихідний – субота, неділя

Дні прийому: вівторок з 13.00 до 17.00, п'ятниця з 9.00 до 13.00

Телефон\факс: (097) 393-88-40, е-mail: biblioteka_vzr@ua.fm


До складу адміністрації входить директор закладу, заступник директора, старший інспектор з кадрів, бухгалтерська служба, завідувач господарства.

Заклад у своїй діяльності підпорядкований управлінню культури виконкому Криворізької міської ради. Заклад є юридичною особою, має самостійний кошторис, круглу печатку та розрахункові рахунки у банківських установах. Форма власності — комунальна. Загальна чисельність працівників — 157 осіб.


Основні завдання закладу:

- збирання, систематизація та збереження інформації,

- забезпечення загальнодоступності до документально-інформаційних ресурсів,

- бібліотечно - бібліографічне, культурно-просвітницьке та інформаційне обслуговування населення,

- популяризація творів вітчизняної та світової літератури,

- проведення літературних вечорів, поетичних читань, презентацій книг та інших масових заходів щодо популяризації читання,

- підвищення загальноосвітнього рівня населення,

- сприяння розвитку культури національних меншин, що проживають у місті.


2. Методичний відділ


Адреса: 50027 пр. Гагаріна, 27а (Саксаганський район)

Завідувач: Наумцева Алла Валентинівна

Режим роботи: з 08.30 до 17.00, обідня перерва: з 12.30 до 13.00

Вихідний – субота, неділя

Телефон: (097) 245-56-43, е-mail: metod_krq@ukr.net


Головним завданням методичного відділу є: організація безперервної освіти бібліотечних працівників закладу та міста, забезпечення єдиного методичного керівництва діяльністю структурних підрозділів закладу, визначення пріоритетів і шляхів їх подальшого розвитку.


Методичний відділ:

- впроваджує наукові методи організації роботи;

- організовує та проводить заходи з підвищення кваліфікації;

- розробляє Програму діяльності закладу та звіт про проведену роботу;

- співпрацює з засобами масової інформації, контролює роботу сайту закладу;

- розробляє мультимедійні презентації, відеоролики, бук-трейлери, скраб-букінг альбоми тощо та допомагає бібліотечним працівникам впроваджувати їх в практику роботи;

- впроваджує в практику бібліотечної роботи кращий досвід вітчизняних та зарубіжних бібліотек;

- організовує та приймає особисто участь у фестивалях та конкурсах різних рівнів.


3. Відділ формування фондів


Адреса: 50027 пр. Гагаріна, 27а (Саксаганський район)

Завідувач: Царіковська Ольга Вікторівна

Режим роботи: з 08.30 до 17.00, обідня перерва: з 12.30 до 13.00

Вихідний – субота, неділя

Телефон: (097) 684-25-63


Головним завданням відділу формування фондів є: диференційований підхід до розподілу коштів на комплектування фондів кожного структурного підрозділу, керівництво поточним комплектуванням та доукомплектуванням, формування системи каталогів закладу.


Відділ формування фондів (ВФФ):

- організація, ведення та редагування зведених каталогів;

- організація обслуговування користувачів сектору патентних документів;

- виконання замовлень користувачів на документи єдиного фонду;

- керівництво діяльністю структурних підрозділів закладу щодо правильного ведення обліку бібліотечного фонду;

- передплата періодичних видань з урахуванням інформаційних потреб користувачів на основі пропозиції завідувачів бібліотек-філіалів.


До структури ВФФ входить: сектор комплектування і обробки фондів, сектор використання єдиного фонду та сектор патентної документації.

Сектор патентної документації – єдиний у місті центр збору інформаційних ресурсів з інтелектуальної власності для масового користувача. Щорічно сектор патентної документації відвідує більше 800 користувачів: це винахідники, доценти та наукові працівники навчальних закладів, технологи та інженери-конструктори науково-дослідних установ та підприємств міста, студенти технічних вузів. До їх послуг універсальний фонд – близько 1,8 млн. Одиниць: описи на винаходи на паперовому носії; патентний бюлетень «Открытия изобретений»; офіційний бюлетень «Промислова власність»; реферативні журнали «Винаходи країн світу».


4. Відділ обслуговування


Адреса: 50000 пр. Поштовий, 42 (Центрально-Міський район)

Завідувач: Косих Валентина Василівна

Режим роботи: з 09.30 до 18.00, без вихідних

Телефон: (067) 569-37-64, е-mail: serving.kzk@ukr.net


   У відділі обслуговування ЦБ працюють 9 кваліфікованих бібліотекарів, які зажди прийдуть на допомогу читачам з їх непростими запитами, обслуговують бібліотекарі користувачів не тільки Центрально-Міського району, а й всього міста Кривого Рогу та криворізького району. Бібліотечний фонд відділу обслуговування нині складає більше 106 000 примірників книг та періодичних видань. В читальному залі відділу велику цікавість виявляє архів журналів, який зберігається більш ніж 20 років.

   За рік працівниками відділу обслуговування Центральної бібліотеки обслуговується майже 8 000 користувачів, видається більше 147 000 примірників літератури.

Відділом обслуговування ЦБ щорічно проводяться майже 60 масових заходів різноманітної тематики. Знаходження бібліотеки в самому старому районі, що є історичним та культурним центром міста Кривого Рогу, близькість до неї Криворізького театру драми та музичної комедії ім. Т.Г Шевченка, міської виставочної зали, історико-краєзнавчого музею, зумовлює те, що частими гостями на заходах бібліотеки є артисти театру, історики, художники. Запрошені на масові заходи учні шкіл Центрально-міського району мають змогу поспілкуватись з цікавими людьми нашого міста.


   З 2010 року в бібліотеці з’явився комп’ютер, що привернуло увагу жителів району. Тепер разом з друкованими виданнями користувачі мають змогу вести пошук інформації в Інтернеті. Інформація зараз володіє світом. Працівники у обслуговування допомагають усім бажаючим зануритися в цей світ.


5. Інформаційно-бібліографічний відділ


Адреса: 50027 пр. Гагаріна, 27а (Саксаганський район)

Завідувач: Каратєєва Лідія Володимирівна

Режим роботи: з 09.30 до 18.00, без вихідних

Телефон: (068) 028-18-14, е-mail: ibf.kzk@ukr.net


   Інформаційно-бібліографічний відділ значно полегшує роботу бібліотекарів при обслуговуванні користувачів. Користуючись численними картотеками ІБВ, користувачі мають змогу отримати більш точні, детальні відповіді на свої запити.

       Історія інформаційно-бібліографічного відділу починається з моменту відкриття міської бібліотеки для дорослих в 1934 році, в штаті якої існувала посада бібліографа. Пізніше було організовано методично-бібліографічний відділ, штат якого складався з методистів та бібліографів. З 1991 року відділ функціонує як самостійна структурна одиниця закладу і має назву інформаційно-бібліографічний відділ.

         Інформаційно-бібліографічний відділ сьогодні – це довідковий, інформаційний, консультаційний та методичний центр закладу, який має цінний фонд енциклопедичних, довідкових видань, бібліографічних посібників за всіма галузями знань, систему каталогів та картотек.

   Основні напрямки діяльності відділу: ведення ДБА; довідково-бібліографічне обслуговування користувачів; інформаційно-бібліографічне забезпечення користувачів; виховання інформаційної культури користувачів; складання бібліографічних посібників; формування фонду довідкових та бібліографічних видань.


До послуг користувачів:

- довідково-інформаційний фонд (енциклопедії, довідники, словники тощо);

- система каталогів та картотек (алфавітний каталог, систематичний каталог, систематична картотека статей, краєзнавча картотека, картотека персоналій, картотека «Свята тат обряди», картотека сценаріїв масових заходів, картотека сценаріїв масових заходів, картотека поезії, покажчик назв художніх творів тощо).


      Користувачам надається допомога в підборі та складанні списків літератури для рефератів, курсових, дипломних робіт. Фахівці відділу відвідувачів з питань раціонального використання довідково-пошукового апарату; для учнів шкіл та студентів проводять заняття з основ інформаційно-бібліографічної культури, екскурсії-знайомства з бібліотекою. Співробітники відділу складають бібліографічні посібники, буклети, бюлетені нових надходжень, експрес-інформації, інформаційні проспекти до знаменних дат та подій.


6. Юнацький відділ та відділ мистецтв


Адреса: 50000 пр. 200-річчя Кривого Рогу, 7а (Саксаганський район)

Завідувачі: Ширкіна Інна Володимирівна, Коршунова Тетяна Григорівна

Режим роботи: з 09.30 до 18.00, вихідний - неділя

Телефон: (067) 316-77-45, е-mail: biblioteka_uvkzk@ukr.net


    До послуг користувачів – абонемент і читальний зал. Щорічно відділ обслуговує близько 3750 користувачів. Це – учні та студенти навчальних закладів міста, а також вчителі, викладачі підприємці. Книжковий фонд відділу нараховує більше 23 тисяч книг з різних галузей знань на допомогу самоосвіті, навчальному процесу. Він постійно поповнюється актуальною літературою, що дає можливість повніше задовольнити запити користувачів. Щорічна видача документів – більше 70 000 примірників.

    У 2013 році на базі юнацького відділу відкрито Центр слов’янської писемності і культури. Відкриття центру надало змогу тісніше співпрацювати з національними меншинами та релігійними організаціями, об’єднати представників громади національних культурних осередків, що займаються проблематикою слов’янської культури.

    У відділі постійно експонуються роботи учнів художніх шкіл, студентів, витвори декоративно-ужиткового мистецтва тощо.Відділ мистецтв – місце для зустрічей, роздумів, індивідуальної та колективної творчості, допомоги в організації дозвілля, а також підтримки у повсякденній професійній діяльності у галузі мистецтва.

    Відділ мистецтв запрошує всіх бажаючих поринути у неповторний, образний, чарівний світ, стати володарем естетичних смаків, невичерпної радості…7. Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів


Адреса: 50027 пр. Гагаріна, 27а (Саксаганський район)

Завідувач: Ященко Роман Юрійович

Режим роботи: з 08.30 до 17.00, обідня перерва: з 12.30 до 13.00

Вихідний – субота, неділя

е-mail: viter_krg@ukr.net


   До складу відділу входить завідувач, провідний бібліотекар та бібліотекар І категорії.


Основними завданнями Відділу є:

- обслуговування роботи сайту Закладу та його подальший розвиток.

- оперативне та якісне поновлення інформації на сайті КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР стосовно життєдіяльності Закладу.

- максимально повне і достовірне надання інформації користувачам стосовно пошуку інформації в мережі Інтернет, її корегування та запис на зовнішні носії.

- надання користувачам послуг з користування персональним комп’ютером.

- надання достовірної інформації на веб-портал «Криворізький ресурсний центр» стосовно даних споживання ПЕР   КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР.

- надання достовірної інформації та фотографій на веб-портал «Криворізький ресурсний центр» стосовно масових культурних заходів Закладу.

- сприяння забезпечення інтеграції Закладу в інформаційні мережі та системи.

- профілактика та обслуговування персональних комп’ютерів Закладу, установка та оновлення програмного забезпечення, заправка принтерів та МФУ.

- робота з Електронною поштою Закладу.

- консультування та навчання працівників Закладу стосовно роботи з ПК та у мережі Інтернет, стосовно створення презентацій та буктрейлерів.

- забезпечення підключення та безперебійної роботи комп’ютерів Закладу в мережі Інтернет.


Металургійний район

Бібліотека-філіал №3

вулиця Юрія Камінського буд. 28

е-mail: biblioteka_zaldip@ukr.net


Довгинцівський район

Бібліотека-філіал № 4

вулиця Дніпровське шосе буд. 66 кв.37

е-mail: 4biblioteka.krk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 14

вулиця Дніпровське шосе буд. 2

е-mail: biblioteka14.kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 15

вулиця Мухіної буд. 15

е-mail: biblioteka15kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 18

вулиця Сергія Параджанова буд. 10

е-mail: tuleza@i.ua

Бібліотека-філіал № 19

вулиця Водоп’янова буд. 6 кв.39

е-mail: biblioteka19.kzk@ukr.net


Покровський район

Бібліотека-філіал № 1

вулиця Невська буд. 1

е-mail: biblioteka1.kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 2

вулиця Ватутіна буд. 29

е-mail: biblioteka2.2@ukr.net

Бібліотека-філіал № 7

вулиця Січеславська буд. 2

е-mail: biblioteka7.kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 12

мікрорайон 5-й Зарічний буд. 22

е-mail: biblioteka12kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 23

вулиця Миколи Світальського буд. 4А

е-mail: bibliotekav23@gmail.com


Інгулецький район

Бібліотека-філіал № 9

проспект Південний буд. 17

е-mail: biblioteka9kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 21

проспект Перемоги буд. 22

е-mail: biblioteka21kzk@ukr.net


Саксаганський район

Бібліотека-філіал № 10

вулиця Бикова буд. 2

е-mail: biblioteka10.kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 11

проспект Гагаріна буд. 27А

е-mail: biblioteka11.kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 24

провулок Бульварний буд. 16

е-mail: bibliotek24@ukr.net


Тернівський район

Бібліотека-філіал № 6

вулиця Олексія Солом'яного буд. 10

е-mail: biblioteka6.kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 8

вулиця Мирівська буд. 29

е-mail: biblioteka8.krg@gmail.com

Бібліотека-філіал № 13

вулиця Матросова буд. 77

е-mail: pkbiblio13@gmail.com

Бібліотека-філіал № 25

вулиця Самотічна буд. 8

е-mail: kr.biblioteka25@gmail.com

Бібліотека-філіал № 26

вулиця Сергія Колачевського буд. 84

е-mail: biblioteka26kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 29

вулиця Доватора буд. 1Б

е-mail: biblioteka29kzk@ukr.net


Центрально-Міський район

Бібліотека-філіал № 5

вулиця Алмазна буд. 29

е-mail: biblioteka5.kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 16

вулиця Хмельова, 9

е-mail: biblioteka16kzk@ukr.net

Бібліотека-філіал № 17

вулиця Купріна, 118

е-mail: bf17@ukr.net